koffer

Lees hier alle aangekondigde maatregelen uit het Belastingplan 2027.

Vanoers.nlTransport en logistiekKabinet reserveert € 103,8 miljoen voor laadinfrastructuur in het wegtransport

Kabinet reserveert € 103,8 miljoen voor laadinfrastructuur in het wegtransport 

Het kabinet heeft aangekondigd dat in 2027 ruim € 103,8 miljoen beschikbaar komt voor subsidies voor laadinfrastructuur voor het wegvervoer. Het budget is bedoeld om de ontwikkeling van laadvoorzieningen voor onder andere elektrische vrachtwagens en bestelwagens te ondersteunen.

Belangrijke stap voor transportondernemers

De elektrificatie van het wegtransport is in volle gang. Voor veel transportbedrijven vormt niet alleen de aanschaf van een elektrische vrachtwagen een investering, maar ook de aanleg van voldoende laadcapaciteit op het eigen bedrijfsterrein.

Met de aangekondigde middelen wil het kabinet de ontwikkeling van deze laadinfrastructuur ondersteunen. Het gaat daarbij om voorzieningen die nodig zijn om elektrische voertuigen op te laden, zoals laadpalen en de bijbehorende energievoorziening.

Wat is op dit moment bekend?

Op basis van de nu beschikbare informatie is bekend dat:

  • Het kabinet voor 2027 € 103,8 miljoen heeft gereserveerd voor laadinfrastructuur voor wegvervoer.
  • De regeling zich richt op zakelijke toepassingen, waaronder e-trucks en elektrische bestelwagens.
  • Het doel is om de overgang naar emissievrij wegtransport verder te ondersteunen.

Wat is nog niet bekend?

Op dit moment zijn nog niet alle details gepubliceerd. Onder meer de volgende punten zijn voor zover nu bekend nog niet vastgesteld of bekendgemaakt:

  • Welke specifieke subsidieregeling wordt gebruikt.
  • De hoogte van de subsidie per project.
  • De exacte voorwaarden voor deelname.
  • Het moment waarop aanvragen kunnen worden ingediend.
  • Welke investeringen precies subsidiabel zijn.

Wat betekent dit voor uw onderneming?

Transportbedrijven die nadenken over de inzet van elektrische vrachtwagens doen er verstandig aan om tijdig inzicht te krijgen in:

  • De beschikbare netcapaciteit op de bedrijfslocatie.
  • De benodigde laadvoorzieningen voor het toekomstige wagenpark.
  • De investeringen die nodig zijn voor uitbreiding van de elektrische aansluiting.
  • De mogelijkheden om investeringen te combineren met bestaande of toekomstige subsidieregelingen.

In de praktijk blijkt dat juist de beschikbaarheid van voldoende elektriciteitscapaciteit een belangrijke randvoorwaarde is voor verdere elektrificatie van het wagenpark.

Hoe kunnen wij u helpen?

Bij investeringen in elektrificatie komen fiscale, financiële en bedrijfseconomische vragen kijken. Wij kunnen u ondersteunen bij:

  • Het beoordelen van de financiële haalbaarheid van investeringen in e-trucks en laadinfrastructuur.
  • Het opstellen van investerings- en exploitatieberekeningen.
  • Het in kaart brengen van subsidiemogelijkheden.
  • Het beoordelen van de impact op financiering, liquiditeit en resultaat.
  • Het verwerken van investeringen en subsidies in de administratie en jaarrekening.

Zodra de definitieve voorwaarden van de regeling bekend zijn, informeren wij u graag over de mogelijkheden voor uw onderneming.

Meer informatie

Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel? Neem dan gerust contact op met onze specialisten. U kunt contact opnemen via onderstaande button of per mail: info@vanoers.nl.

Bron: aankondiging kabinet inzake subsidiebudget voor laadinfrastructuur voor wegvervoer 2027.
Demis van Loenhout
Senior manager accountancy
demis van loenhout
Nu delen:
Demis van Loenhout
Demis van Loenhout | Senior manager accountancy
Wilt u meer informatie over dit onderwerp?
Neem contact op met onze specialisten via onderstaand telefoonnummer of e-mailadres. Zij helpen u graag verder!