Cursus Personeels- en beloningszaken in de agrosector
Op 13 maart 2025 organiseert Van Oers een avond over personeels- en beloningszaken voor bedrijven die onder de cao open teelten of glastuinbouw vallen. Onze specialisten nemen u mee in de laatste actualiteiten, sectorcijfers en geven u tips om met de actuele regelgeving om te gaan. Uiteraard is er voldoende gelegenheid om vragen te stellen over deze onderwerpen. Heeft u vooraf vragen, geef deze dan door aan uw adviseur. De cursus biedt tevens een mooie gelegenheid om een kijkje te nemen op onze vernieuwde vestiging in Etten-Leur. Aanmelden voor de cursus kan hier.
Melding niet besteden schenking eigen woning
Op 1 januari 2023 is de eenmalig verhoogde schenking voor de eigen woning (jubelton) van € 106.671 verlaagd naar € 28.947. Op 1 januari 2024 is de jubelton definitief afgeschaft. Vanwege deze afschaffing hebben velen in 2022 nog gebruik gemaakt van de jubelton. Indien u, of een van uw kinderen, in 2022 gebruik heeft gemaakt van de jubelton en de schenking niet vóór 31 december 2024 heeft gebruikt voor een eigen woning, dient u dit vóór 31 mei 2025 te melden bij de Belastingdienst. Indien aan de voorwaarden wordt voldaan, heeft u nog de mogelijkheid om gebruik te maken van de eenmalig verhoogde vrijstelling van € 32.195 (2025) of de eenmalig verhoogde vrijstelling voor een dure studie van € 67.064 (2025). Heeft u, of een van uw kinderen, in 2022 gebruik gemaakt van de jubelton? Neem dan contact op met uw relatiebeheerder.Â
Btw op verkoopkosten bij aandelentransactie niet aftrekbaar
In het besluit aftrek van omzetbelasting zijn nieuwe bepalingen opgenomen over aftrek van btw ten aanzien van handelingen inzake aandelen. Het besluit uit 2004, dat specifieke regels bevat voor de heffing van omzetbelasting bij de verkoop van aandelen, komt hiermee te vervallen. Dit heeft naar verwachting een grote impact aangezien naar onze inschatting momenteel veelvuldig (al dan niet bewust) met een beroep op dit oude besluit btw op verkoopkosten in aftrek wordt gebracht. Lees hier meer over in het volledige artikel.
Subsidieregeling Zeeland en Zuid-Holland sluit binnenkort
De subsidieregeling ‘Productieve investeringen groen-blauw en dierenwelzijn’ sluit in Zeeland op 28 februari en in Zuid-Holland op 17 maart. De regeling in Noord-Brabant is al eerder gesloten. Via deze regeling kan 40% tot 55% worden teruggevraagd op investeringen die uw bedrijf verduurzamen. Elke provincie heeft een eigen investeringslijst met daarop bedrijfsmiddelen die in aanmerking komen voor de subsidie. Staat uw bedrijf in een andere provincie maar voert u de investering, bijvoorbeeld drainage, uit in Zeeland of Zuid-Holland? Ook dan kunt u de subsidie aanvragen.Â
Is uw testament nog up-to-date?
Weet u zeker dat uw nalatenschap goed geregeld is? Dat uw testament ook fiscaal gezien helemaal up-to-date is? Dat u uw nabestaanden onbezorgd achter kunt laten? Of heeft u net als veel ondernemers geen testament of een testament van tientallen jaren geleden? In dat geval is een updategesprek een goed idee. Aan de hand van uw situatie kunnen onze specialisten u adviseren hoe u uw nalatenschap zo goed mogelijk inricht. Neem contact op met uw adviseur om uw situatie te bespreken.Â
Meer informatie
Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel? Neem dan contact op met onze Agro afdeling of bel met uw relatiebeheerder. U kunt contact opnemen via onderstaande button of per mail: agro@vanoers.nl.
Algemeen - Contact
Neem contact op met Van Oers
Vul hier uw gegevens in en wij nemen binnen 2 werkdagen contact met u op!